Masaż Wibracjami i Dźwiękiem

Sesja trwa ok 1h i 15 min. Wykorzystuję gong, misy i dzwonki koshi.

Spotkanie rozpoczynamy od herbaty i krótkiej rozmowy, uzupełniamy świadomym oddechem i rozpoczynamy delikatnym masażem ciała – przez ubranie, tak aby rozluźnić najmocniejsze napięcia, zajmuje to kilka minut. Następnie odbywa się masaż wibracjami i kąpiel w dźwiękach.

Wibracje oraz dźwięki jakie wydają misy potrafią przenikać ciało do najgłębszych zakamarków i rozluźniać na poziomie komórkowym, harmonizując organizm od wewnątrz. Moc gongu jest wyjątkowa, ciało, umysł i dusza są kompletnie przenikane, strefy te są oczyszczane i integrowane. System nerwowy jest pobudzany, umożliwiona jest regeneracja wewnętrznych połączeń pomiędzy poszczególnymi częściami ciała i narządami, wyzwalane są procesy samoleczenia. Umysł jest dość szybko 'odcinany’, co pozwala na procesy zmian schematów, które nam nie służą na świeże, lepsze.

Sesje dźwiękowe przynoszą głębokie rozluźnienie, skutecznie obniżają stres i napięcie. Potrafią oczyścić umysł i wprowadzić w stan medytacyjny. Usuwają zastoje i blokady energetyczne, niosąc ze sobą moc transformacji. Potrafią pięknie ugruntować w sobie, w swoim ciele i życiu. Potrafią również przynosić wewnętrzne wizje, dzięki którym możemy się bardziej świadomi przyjrzeć pewnym aspektom naszego wnętrza.

Zostało przeprowadzonych wiele badań na temat efektywności oddziaływania terapii dźwiękowych w redukcji stresu, depresji, zaburzeń psychosomatycznych, a nawet nowotworów. Wieloletnie badania nad wpływem dźwięków na nasze ciało prowadził niemiecki naukowiec Peter Hess. W Polsce zasłynęli z tego Halina i Marek Portalscy. Warto zwrócić uwagę na badania Dr. Masaru EMOTO – który obserwował wpływ dźwięku oraz intencji na strukturę wody, a tym samym na człowieka (woda stanowi ok.75% organizmu). Są to bardzo efektownie udokumentowane badania, jeden z dokumentów można zobaczyć np. tutaj: link https://www.youtube.com/watch?v=6PhnDviC4lE&t=820s .

Muzykoterapia staje się coraz popularniejszą metodą pracy z wieloma zaburzeniami i wielu krajach jest refundowana przez służbę zdrowia.

Serdecznie zapraszam.

Jolanta

Galeria